1990 yılında Petrol Sektörünün öncü kuruluşu Mobil Oil şirketi çalışanları olarak Petrol sektörüne girdik, 1998 yılında kendi şirketimiz olan CveS firmasını kurduk. O günden bu güne kadar Petrol sektörünün Perakende ayağında genelde SEÇ-G / Sağlık Emniyet Çevre ve Güvenlik konularında faaliyetlerde bulunduk. Bunlar genelde Tehlikeli Madde Taşıyan araçların teknik denetimlerinin yapılması, Tanker operatörlerine eğitim verilmesi ve sonrasında yaptıklarımızın gerçek hayata nasıl yansıdığını ölçümlemek için yaptığımız “Gizli Takip” çalışmalarıydı.

Ardından aralarında gerçekten konularının lideri olan; Kuzey Amerikanın en büyük Petrol Dökülme ekipmanı üreticisi ELASTEC , GE – General Electrics Leakwise bölümü, daha sonra BRADY bünyesine katılan SPC, Tank ve Boru kaçak detektörleri konusunda dünya lideri Alman SGB firması ve PPM monitörleri üreticisi Kanadalı ARJAY Engineering firması ile çalışmaya başladık ve bu sayede pek çok bilgi edindik.

Kısaca; CveS firmasının ana iştigal konusu çevreye zarar verme nitelikli tüm Hidrokarbonlar ve Kimyasallardır.

Bunların depolanması, Depolama esnasında meydana gelebilecek kaçakların engellenmesi, nakliye ve depolama ve kullanım esnasında meydana gelebilecek kaçakların en kısa sürede belirlenmesi ve sonrasında ortaya çıkan kirliliğin sınırlanması ve temizlenmesidir.

Misyonumuz; Daha temiz ve korunmuş bir dünya için teknik destek ve katkıda bulunmak, bilgi sahibi olduğumuz bu konuda toplumu, mühendisleri karar vericileri bilgilendirmektir.