1990 yılında Petrol Sektörünün öncü kuruluşu Mobil Oil Türk A.Ş. çalışanları olarak petrol sektörüne girdik, 1998 yılında kendi şirketimiz olan CveS firmasını kurduk. O günden bugüne kadar petrol sektörünün mühendislik ve perakende ayağında SEÇ-G / Sağlık Emniyet Çevre ve Güvenlik konularında faaliyetlerde bulunduk.
 
Faaliyetlerimiz arasında; tehlikeli madde taşıyan araçların teknik denetimlerinin yapılması ve tanker operatörlerine eğitim verilmesi, istasyon üst ve altyapı çalışmalarında proje yönetimi, SEÇ-G ve kalite kontrol denetimlerinin yapılması, istasyon değerleme ve potansiyel etüdleri işleri bulunmaktaydı. 
 
Ardından konularının lideri olan; Kuzey Amerika’nın en büyük petrol dökülme ekipmanı üreticisi Elastec, General Electrics Leakwise bölümü, daha sonra BRADY bünyesine katılan SPC, tank ve boru kaçak detektörleri konusunda dünya lideri Alman SGB firması ve PPM monitörleri üreticisi Kanadalı ARJAY Engineering firması ile çalışmaya başladık.
 
CveS firmasının ana iştigal konusu çevreye zarar verme potansiyeli olan tüm hidrokarbon ve kimyasalların elleme ve depolanması sırasında meydana gelebilecek kaçakların önceden tespiti ve engellenmesi, meydana gelmiş kaçakların sonrasında ortaya çıkan kirliliğin sınırlanması ve temizlenmesidir.
 
Misyonumuz; daha temiz ve korunmuş bir dünya için teknik destek ve katkıda bulunmak, bilgi sahibi olduğumuz bu konuda toplumu, mühendisleri ve karar vericileri bilgilendirmektir.
 
 
CveS has been established in 1998 after valuable experiences that we have accumulated working as an employee of Moil Oil Turkey starting from 1990.
We have 20 years’ experience about the following topics;
Elastec; Oil spill containment, Recovery, boats, Vacuum equipment’s, Portable tanks,
SGB; Leak detection for double wall tanks and pipes, Leak sensors.
SPC; Sorbent products and secondary containment.
Brady; LOTO, Industrial printers, Area and pipe marking,
Agar; Oil on water hydrocarbon monitoring / Detectors.
Arjay; Oil In water (PPM) monitors.
 
We can cooperate with you in order to achieve the best technical solution by keeping the costs at minimum level.
We can develop / manage projects, make installation, commissioning and training.