Su üzerinde yağ hidrokarbon belirleme
Leakwise* ID-227 su üstünde yüzen bir detektör olup hidrokarbonların ve diğer organik solventlerin  - çözücülerin izlenmesi için kullanılır.
ID-227 “Offshore” uygulamaları için tasarlanmış olup iskeleli ve şamandıralı terminallerde yükleme ve boşaltma esnasında yaşanabilecek dökülmelerde ortaya çıkan ince yağ tabakalarının belirlenmesi ve izlenmesinde kullanılmaktadır.
Diğer uygulama alanları Offshore Petrol Platformları, lagünler, göller, nehirler, açık kanallar, dinlendirme havuzları olarak sayılabilir
ID-227 su üzerinde 0,3 milimetre gibi ince bir yağ tabakasını, güvenilir, sürekli ve hatalı alarm vermeksizin belirleyebilir. Bunun yanı sıra bu tabakanın 20 mm ye kadar olan değişimini an ve an takip edebilir.
Sinyal işlemci çıkış röleleri denetim amacıyla kullanılabildiği gibi ortamda yâda uzakta kurulu alarm sistemlerini harekete geçirmek içinde kullanılabilir.
 
Operasyon prensipleri
Leakwise ID-227 sensorları patentli Yüksek Frekanslı Elektromanyetik Enerji Emilim teknolojisini kullanırlar.Yüksek enerjili sinyaller su / hava ara yüzeyinden izlenen sıvının içinde konumlu antene yollanır.
Su, hidrokarbonlara kıyasla daha fazla elektromanyetik enerji emdiği için alıcıya ulaşan elektromanyetik enerjideki değişim su yüzeyindeki hidrokarbon tabakasının fark edilmesinde ve kalınlığının artıp, artmadığının belirlenmesinde kullanılır.
 
ID-227 Leakwise sensorları su üzerinde serbest şekilde bulunan hidrokarbonları ve suda çözülmemesine rağmen su ile emülsifikasyona giren hidrokarbonların varlığını belirleyebilir ki bu başka hiçbir sitem tarafından gerçekleştirilememektedir.