Savaklı Sıyırıcı Elastec SeaSkater petrol dökülmelerine müdahale çevre ekipmanları
SeaSkater kendiliğinden ayarlanabilir savaklı tip sıyırıcı olup, savaklı sıyırıcı tasarımında ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır. 
Geleneksel savaklı - “Weir” tipi sıyırıcılarda yüzdürücü kafes sıyırıcı ünitesinin altında yer alırken ELASTEC’in bu modelinde bunun tam aksine üst kısımda yer almakta ve bu suretle sıyırıcının su altındaki yüksekliği düşürülmektedir. ELASTEC Sea Staker’ın geniş çaplı yüzdürücüleri sayesinde hem ürünün düşük ağırlıklı olması sağlanmış hem de su hattı kalınlığını arttırılmıştır. Bu mükemmel birleşim dalga tepkisinde paralelliği bozan yeni nesil “Weir” tipi sıyırıcıyı ortaya çıkarmıştır. Ağırlık – kaldırma oranında sağlanan bu yükselme sıyırıcının yüklenmesi sebebiyle ortaya çıkan su altı yüksekliğindeki şiddetli değişiklikleri sınırlamaktadır. 
Dairesel sabit elemanlardan imal edilmiş eşsiz tüp yapılı alüminyum kafes darbe dayanımını ve sıyırıcının genel dayanımını arttırmıştır. Nakliye ve depolamada kolaylık sağlaması için yüzdürücü kolları sökülebilir yapıda imal edilmiştir.
SeaSkater ES 400 tipi parçacık elleme kabiliyetine sahip, kuru çalışabilen pompa ile donatılmıştır, bu pompa kolay bir şekilde sökülerek.
SeaSkater komple sistem olarak hortum ve hidrolik güç ünitesi ile birlikte sağlanabileceği gibi istenir ise Çok Amaçlı Paletli Taşıyıcımızla da çalıştırılabilir.
 
  
Kullanım alanı

Sahil ve Açıkdeniz

Etiket kapasitesi118 m3 /saat
Boyutlar (E/B/Y)2,28 x0,71m.
Ağırlık hortumlarla birlikte250 kg
  
Güç kaynağıDizel / Hidrolik
TahrikHidrolik

 

Savaklı sıyırıcı video