Elastec Magnum200 Petrol ve Yağ sıyırıcı Skimmer petrol dökülmelerine müdahale çevre ekipmanları
Magnum 200 değişik tahrik ve pompa seçeneklerine sahiptir, Yüksek düşü operasyonlarında pompa doğrudan sıyırıcıya bağlanır. Sıyırıcı motoru pnömatik ya da hidrolik tahrikli olabilir. Hafif alüminyum kasası anotlanmıştır, korozyona karşı çok dayanıklıdır Endüstriyel tesislerde kullanılabileceği gibi sahil ve liman uygulamalarında da kullanılabilir. Dalga kıran panelleri kullanılarak suyun sıyırıcı haznesine girmesine mani olunur. 
Magnum 100 hem ağır hem de hafif petrol ürünlerini yüksek verimlilik ile toplar su oranı %2 - %3 nispetindedir. Motor, dişli kutusu ve tamburlar problem yaratmadan binlerce saat çalışabilecek kabiliyettedir. Sıyırıcı bıçaklar aşınmayı asgari düzeye indirmek için yay yüklü, kendiliğinden ayarlanır yapıdadır.
Boyutlarının büyük olmasına karşın patentli tasarımı sayesinde ağırlığı ve draft değeri düşük olan bu sıyırıcı basit yapısı, anotlanmış kasası sayesinde size yıllarca sorunsuz hizmet eder.
ES 400 Helezonik Burgu tipi Pompa, Buharlı ısıtma sistemleri. Disk ve Fırça tipi eklentiler ve yüksek kapasiteli Kanallı Tamburlar’la birlikte kullanılabilir.
 
  
Kullanım alanı

Endüstriyel / Liman / Açıkdeniz

Etiket kapasitesiDüz Tambur 45 m3 /saat, Kanallı Tambur 90m3 /saat
Boyutlar (E/B/Y)1,77x2,48x0,61m.
Ağırlık104 kg
Draft7,5 cm
KasaAnotlanmış deniz tipi alüminyum
Güç kaynağıDizel / Elektrik-Hidrolik
TahrikPnömatik / Hidrolik